To jedno ze szkoleń informatycznych Webdone dla osób z niepełnosprawnością. Nauczysz się tworzyć strony internetowe w oparciu o WordPress i Divi.

Darmowe szkolenia informatyczne Webdone kierujemy do osób z niepełnosprawnością. Pomagamy im w ten sposób poznać i rozwinąć nową ścieżkę kariery, a także prowokujemy do aktywizacji.

Wszystkie nasze szkolenia odbywają się online, dzięki czemu są łatwo dostępne.

Zajęcia są prowadzone przez praktyków z wieloletnim doświadczeniem. 

Szkolenie Webdone „Moja Strona WWW” składa się z 6 modułów:

konfiguracja-wordpress-panel-administratora

01

Przygotowanie i konfiguracja

Zaplanujesz swoją pracę. Przygotujesz menu główne oraz strukturę podstron. Skonfigurujesz podstawowe funkcje WordPress i dostosujesz go do swoich potrzeb.

02

Edycja i design

Nauczysz się tworzyć podstrony i wpisy do bloga. Poznasz podstawy obsługi kreatora szablonów graficznych Divi. Użyjesz dostępnych, opłaconych przez nas szablonów lub stworzysz własny wygląd strony praktycznie od zera.

divi-builder-widok-wyboru-szablonu
wtyczka-wordpress-okno-wyboru

03

Rozbudowa - wtyczki

Dowiesz się jak dobrać odpowiednie wtyczki. Skonfigurujesz je wedle własnych potrzeb.  Poznasz też zestaw wtyczek polecanych przez nas na początek. Nauczysz się tworzyć kopie zapasowe i instalować Google Analytics.

04

Landing Page

Dowiesz się jak stworzyć skuteczny Landing Page. Nauczysz się, czym jest CTA i jak rozplanować treści.

komputer-strona-internetowa
wordpress-wtyczka-wp-forms

05

Formularze

Nauczysz się obsługi domyślnych formularzy DIVI oraz wtyczek WP Forms i Contact Form 7. Z łatwością stworzysz formularz kontaktowy z mapką i adresem oraz ankiety.

06

Social Media

Nauczysz się dodawać przyciski udostępniające wybrane fragmenty strony w mediach społecznościowych oraz wstawiać na stronę widok postów np. z Facebooka.

social-media-ikony
strona-internetowa-elementy

07

Oraz...

Dowiesz się czym są portfolio, moduł bloga, bezpieczeństwo strony oraz stopka i nagłówek, a także jak je wykorzystywać. Nauczysz się też korzystać z aplikacji Canva do tworzenia grafik.