To jedno ze szkoleń informatycznych Webdone dla osób z niepełnosprawnością. Dzięki niemu nauczysz się budować blogi, wykorzystując sprawdzone technologie WordPress i Divi. 

Darmowe szkolenia informatyczne Webdone kierujemy do osób z niepełnosprawnością. Pomagamy im w ten sposób poznać i rozwinąć nową ścieżkę kariery, a także prowokujemy do aktywizacji.

Wszystkie nasze szkolenia odbywają się online, dzięki czemu są łatwo dostępne.

Zajęcia są prowadzone przez praktyków z wieloletnim doświadczeniem. 

Szkolenie Webdone „Mój Blog” składa się z 4 modułów:

01

Przygotowanie i konfiguracja

Zaplanuj swoją pracę, przygotuj menu główne, architekturę treści oraz strukturę podstron. Skonfiguruj podstawowe funkcje WordPress i dostosuj go do swoich potrzeb.

konfiguracja-wordpress-panel-administratora
divi-builder-widok-wyboru-szablonu

02

Edycja i design

Naucz się tworzyć podstrony i wpisy do bloga. Poznaj podstawy obsługi kreatora szablonów graficznych, Divi. Użyj dostępnych, opłaconych przez nas szablonów lub stwórz własny wygląd. Dokładnie taki, jakiego chcesz.

03

Rozbudowa - wtyczki

Dowiedz się jak dobrać odpowiednie wtyczki i jak je skonfigurować. Poznaj najlepszy zestaw wtyczek, polecanych przez nas na początek. Naucz się jak tworzyć kopie zapasowe i zaawansowane formularze. Stwórz newsletter i podłącz Google Analytics.

wtyczk-wordpress-okno-wyboru
google-wyniki-wyszukiwania

04

Publikacja i promocja

Dowiedz się jak przygotować bloga, by odpowiednio wyświetlał się podczas wyszukiwania w Google. Załóż Fanpage na Facebooku, by promować swoje wpisy i zapraszać do odwiedzin bloga.